Newsy
Strona główna / MLS / Aktualności / Naj… herby NPSL
fot. goalnation.com

Naj… herby NPSL

Przedstawiam subiektywną listę najciekawszych i najładniejszych herbów National Premier Soccer League, czyli umownej czwartej ligi piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych. 

Detroit City FC

Rok założenia: 2012
Detroit, Michigan

Logo nawiązuje do jednego z symboli Detroit, czyli rzeźby powstałej w 1958 r., o nazwie „The Spirit of Detroit”. Lilie Francuskie (Fleur-de-lis) w tle i przydomek drużyny “Le Rouge” nawiązują do francuskich początków miasta. Długoletnią tradycją jest ubieranie posągu w koszulki drużyn, które awansowały do play-offów (na obrazku świętowanie play-offów dla Red Wings z NHL). Panie Garber, a może za kilka lat kibice będą mogli ubrać Ducha Detroit w burgundowe koszulki City FC?

fot. wikiwand.com
fot. fineartamerica.com
Virginia Beach City FC

Rok założenia: 2013

Virginia Beach, Virginia

Gdy zakładasz klub piłkarski w mieście o przydomku “Miasto Neptuna”, w herbie  koniecznie trzeba zaznaczyć obecność boga mórz (jego obecność w mieście zaznaczona jest skromną 10-metrową rzeźbą). Na herb wybierasz trójząb, dodatkowo kolorami nawiązujesz do bazy marynarki wojennej przylegającej do miasta i masz przepis na piękne logo.

fot. PlacesOnLine.com
 
Ozark FC

Rok założenia: 2017

Springdale, Arkansas

Herb, z którym miałem najwięcej problemów…  Jak na amerykańskie standardy, jest bardzo mało informacji o klubie i logo. Na szczęście mają sprawnie działający fanpage na Facebooku.  Małe ćwiczenie na spostrzegawczość, jakie symbole widzicie na herbie? Rozwiązanie na końcu wpisu.

 
Birmingham Hammers

Rok założenia: 2013

Birmingham, Alabama

Nazwa i logo nawiązują do młotów znajdujących się na fladze miasta Birmingham. Młoty symbolizują ogromny rozwój „Magicznego Miasta”, z udziałem  przemysłu metalurgicznego i rozwój kolei w latach 1880-1920. Patrząc na wspólne cechy miast Birmingham (w USA i UK) proponuje wójtom postpegeerowych wsi przechrzcić miejscowości na Birmingham – industrializacja i rozwój przemysłu w pakiecie z nazwą.

FC Witchta

Rok założenia 2013

Witchta,Kansas

Nazwa klubu (i całego miasta) pochodzi od unii plemion zamieszkujących głównie tereny Teksasu i Kansas. Gwiazda w herbie klubu nawiązuje do przydomku miasta. „Światowa stolica lotnictwa” została tak nazwana z powodu ogromnej ilości baz lotniczych i fabryk przemysłu lotniczego. Pszenica w herbie nawiązuje do rolnictwa Kansas, a znak w środku to indiański symbol stałego, bezpiecznego domu.

Fort Worth Vaqueros

Rok założenia: 2013

Fort Worth, Texas

Fort Worth, czyli 16. największe miasto USA  (na Polskie realia – Toruń). Logo klubu odnosi się do flagi i historii miasta, gdyż swój rozwój zawdzięcza ono bydłu. Miasto było głównym punktem zbornym i ostatnią stacją kolei, specjalizującej się w przewozie krów. Hiszpańska nazwa Vaqueros („kowboj”) ma podkreślać wieloetniczność regionu.  

Minneapolis City SC

Rok założenia: 2016

Minneapolis, Minnesota

Logo, w założeniu, miało być inne niż wszystkie tradycyjne herby i przez to zostało zaprojektowane przez zespół projektantów.  Czekam teraz na derby w Open Cup z Minnesotą United,bo aktualnie w logach jest 1-0 dla City SC.

Hartford FC

Rok założenia: 2016

Hartford, Connecticut

Logo nawiązuje do kopuły na fabryce broni, stworzonej przez najbardziej znanego mieszkańca Hartford, czyli Samuela Colta. Drużyna nosi przydomek “The Colts”.

fot. revistamagnum.com.ar
Oxnard Guerreros FC

Rok założenia: 2016

Oxnard, California

Guerreros po hiszpańsku to wojownicy. Barwy i podobizna wojownika Majów “subtelnie” nawiązuje do populacji miasta Oxnard, gdzie blisko 75% mieszkańców określa siebie jako Latino.

Erie Commodores FC

Rok założenia: 2009

Erie, Pensylwania

Nazwa i logo nawiązuje do bitwy o jezioro Erie,podczas której w 1813 r.  flota USA rozbiła flotę Brytyjczyków. Stroną amerykańską dowodził Oliver Perry, który w owej bitwie kazał wywiesić flagę “Nie poddawajcie okrętu”, Słowa te  zostały później hasłem bojowym całego US Navy. 

 

I na koniec rozwiązanie zagadki. 

fot. facebook.com/ozarkfc

Autor tekstu: Bartosz Kiernicki

Autor: Kasia Przepiórka

Redaktor Naczelna | Nie śpię po nocach, bo oglądam piłkę nożną... w USA, a za dnia o tym piszę. Z soccerem na dobre i na złe, od reprezentacji, przez MLS czy USL, aż do ligi uniwersyteckiej. Wbrew pozorom nie jestem szalona, zaglądam też na europejskie boiska (nie tylko w poszukiwaniu młodych talentów nadających się do reprezentacji USA). P.S. To prawda.

Zobacz również

10 życzeń kibica USMNT przed startem europejskich rozgrywek

Europejska piłka wraca do życia, a to oznacza, że do gry wracają również Jankesi i ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Discover more from Amerykańska Piłka

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading